Välismaalastele on Eesti võõrsil elavate eestlaste nägu

Apr

18

0

President Ilves: Eesti vajab meie võõrsil elavate kaasmaalaste abi

President Toomas Hendrik Ilves, kes kohtus Ameerika Ühendriikides Bostonis ja Washingtonis elavate eestlastega ning külastas Washingtoni lähistel Eesti kooli, kinnitas: eestlase vaim püsib kindlalt väikestel kaasmaalaste saartel suures Ameerikas.

“Eesti kooli taasavamine Washingtonis näitab taas kord, et võõrsil elavad eestlased tahavad ja oskavad hoida oma keelt ja kultuuri ning annavad seda edasi ka oma lastele,” ütles president Ilves.

“Eesti vajab meie võõrsil elavate kaasmaalaste abi, sest teie saate olla usutavad ja edukad Eesti toetajad,” sõnas president Ilves. “Kõigil eestlastel, kellele isamaa käekäik korda läheb, on võimalus tegutseda Eestit tutvustavate saadikutena.”

Täna lendab Eesti riigipea Varssavisse, kus homme ja ülehomme toimub Baltimaade ja Poola presidentide kohtumine, millel arutatakse NATO Chicago tippkohtumisega seotud teemasid.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond

http://www.president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/7322-president-ilves-eesti-vajab-meie-voorsil-elavate-kaasmaalaste-abi/layout-visit.html

Lisa kommentaar

Saada